Już w weekend zakończenie rywalizacji pod koszem

alwernia_liga_zakonczenie_2015_063
Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on TumblrShare on LinkedIn

Rozgrywki sezonu 2015/2016 wkraczają w decydującą fazę. Cztery najlepsze zespoły walczą o tytuł mistrzowski, a są to : Skurcz Team, Alwernia, PartizanChopin. Do tabeli liczą się punkty z bezpośrednich spotkań między tymi drużynami. Liderem jest Chopin, a za nim Alwernia, na trzecim miejscu Partizan , a stawkę zamyka Skurcz. W sobotę 12 marca rozegrane zostały dwa mecze final four.

Alwernia-Skurcz Team 47:79 Pierwsze dwie kwarty meczu były bardzo wyrównane iobydwie drużyny zaprezentowały dobrą obronę. Jednak Alwernia nie miała żadnego zawodnika na zmianę co odbiło się na szybkości ich gry. Skurcz Team, który miał szeroką ławkę rezerwowych umiejętnie to wykorzystywał zdobywając punkty z kontrataku. Alwernia nie zdołała odrobić strat i Skurcz pewnie wygrał.

Partizan-Chopin 60:67 Bardzo ciekawy mecz, w którym zwycięstwo było sprawą otwartą do końca spotkania. Pierwsze dwie kwarty należały do Partizanu, który dzięki skutecznej obronie i mądrym akcjom wypracował przewagę. Partizan kontrolował mecz do trzeciej kwarty, lecz potem Chopin zdobył kilka punktów pod rząd, odrabiając straty. W czwartej kwarcie każda akcja miała znaczenie i lepiej swoje akcje grali zawodnicy Chopina, którzy mimo nerwowej końcówki nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Pozostałe drużyny zakończyły już swoje zmagania w lidze. Tuż za pierwszą czwórką znalazła się nowa drużyna– Muza Kąsa. Chłopakom z Kocka niewiele zabrakło, żeby grać o najwyższą stawkę, ale swój debiutancki sezon mogą uznać za udany. Na szóstym miejscu uplasował się Celtic, który ze wzmocnionym składem stawiał opór najlepszym ekipom. Drużyna Destroyers zajęła 7 miejsce. Tabelę zamyka drużyna Endorfiny, która w większości składa się z dziewczyn, które dzielnie walczyły z silniejszymi od siebie mężczyznami.