Znane nazwiska na listach PSL. Kto wystartuje?

40509543_526823261088935_4948621370960379904_n

W piątek po południu Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło kto będzie kandydował z ich list w zbliżających się wyborach samorządowych. Na listach znajdziemy znane nazwiska.

Polskie Stronnictwo Ludowe w piątek wieczorem przedstawiło swoich kandydatów w wyborach do Rady Powiatu oraz wskazało kandydatów którzy wystartują lub których popierają w wyborach na stanowiska wójtów i burmistrzów w poszczególnych gminach. Na listach PSL nie zabrakło znanych i sprawdzonych samorządowców.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (Okręg nr 1): Miasto Lubartów

Poznański Grzegorz – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lubartowskiego, Prezes PSS Społem w Lubartowie

Bober Marian – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, Radny Rady Powiatu Lubartowskiego (2010-2014), Członek Zarządu Powiatu w latach (2013-2014)

Baran Janusz – pracownik ARiMR, wieloletni zastępca dyrektora ARiMR

Beata Wysocka – dyrektor do spraw medycznych SP ZOZ
w Lubartowie

Franczak Eliza – dyrektor warsztatów terapii zajęciowej
w Ostrowie Lubelskim

Chadaj Helena – dyrektor SOSW w Lubartowie

Sajda Zbigniew – wicedyrektor ZS nr 2 w Lubartowie

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (Okręg nr 2):Gmina Abramów, Gmina Kamionka, Gmina Michów, Gmina Lubartów

 

Puła Fryderyk – Starosta Lubartowski, Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, Dyrektor RCEZ w Lubartowie w 2002-2010

Zdunek Henryk – Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie, Prezes GS Kamionka

Jackowski Andrzej – Lekarz weterynarii, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie

Osiński Daniel – Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, rolnik, przedsiębiorca,

Świderska Jolanta Jadwiga – Prowadzi działalność gospodarczą (EKO-TRANS)

Korzeniowski Mariusz – rolnik, przedsiębiorca

Zbiciak Marzena – wieloletni skarbnik Gminy Lubartów

Janisz Grażyna – wicedyrektor Zespołu Szkół w Michowie

Oniszczuk Małgorzata – sołtys wsi Nowodwór

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (Okręg nr 3):Gmina Jeziorzany, Gmina Kock, Gmina Firlej, Gmina Ostrówek

 

Krzyżanowski Piotr – Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, Pracownik Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Mazurek Jan Wiesław – Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, Lekarz, Dyrektor NZOZ w Firleju

Abramek Wanda – Samorządowiec, Radna Rady Powiatu w Lubartowie 1998-2010

Guz Ewa – Dyrektor Zespołu Szkół w Kocku

Kusyk Elżbieta – Rolnik, Sołtys wsi Pożarów, własna działalność gospodarcza

Przystupa Marek – Kierownik Referatu Budownictwa, Ochrony Środowiska, Nieruchomości, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Miasta Kock

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (Okręg nr 4): Gmina Ostrów Lubelski, Gmina Serniki, Gmina Uścimów, Gmina Niedźwiada

 

Marian Starownik – Poseł na Sejm X, I, II i VI kadencji, były starosta lubartowski, w latach 2012–2015 wicewojewoda lubelski, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Sysiak Kazimierz – Wicestarosta Lubartowski, Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, własne gospodarstwo rolne, Sekretarz Zarządu Powiatowego PSL

Rodak Andrzej – Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, Kierownik posterunku energetycznego w Ostrowie Lubelskim.

Marzęda Jerzy – Radny Rady Powiatu Lubartowskiego, wicedyrektor szkoły podstawowej w Ostrowie Lubelskim

Gregorowicz Beata – sekretarz gminy Serniki

Plewka Beata – wieloletni dyrektor Gimnazjum w Woli Sernickiej, matematyk

Piesta Kamila – nauczyciel w szkole podstawowej w Pałecznicy

 

 

Wójtowie, Burmistrzowie

Kołton Włodzimierz – Kandydat na Burmistrza Ostrowa Lubelskiego

Jankowski Janusz – Kandydat na Wójt Gminy Michów

Kowalski Marek – Kandydat na Wójta Gminy Abramów

Marzęda Janusz – Kandydat na Wójta Gminy Niedźwiada

Piecak Tomasz – Kandydat na Wójta Gminy Ostrówek

Paśnik Krzysztof – Kandydat Komitetu Wspólny Lubartów na Burmistrza Miasta Lubartów popierany przez PSL.

Piętka Robert – Kandydat na Wójta Gminy Lubartów

Turmowicz Waldemar – Kandydat na Wójta Gminy Firlej

Wołoszkiewicz Stanisław – Kandydat na Wójta Gminy Uścimów

Do sejmiku z list PSL z powiatu lubartowskiego wystartuje Marta, Szklarczyk –  dyrektor SP w Kaznowie oraz Grzegorz Szyszko, strażak, były Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

 


https://www.facebook.com/nzozanamed/


Comments are closed.