Złote sztafecistki z Zespołu Szkół nr 2

Mistrzostwa Wojewódzkie w Biegach Rozstawnych. 05.06.2014 Lublin. (fot. Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie)

Wspaniale na Mistrzostwach Województwa w biegach rozstawnych w Lublinie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Złote medale wybiegała sztafeta szwedzka dziewcząt z Liceum, w składzie: Aleksandra Tusińska II F, (100 m), Gabriela Szczerepa I D, (200 m), Katarzyna Kusyk II H, (300m) i Bogumiła Nowosacka III F, (400 m). Wygrywając zawody uzyskały awans na zawody międzynarodowe i finały ogólnopolskie w sztafetowych biegach rozstawnych, które odbędą się 14 i 15 czerwca w Łodzi.

Ekipa chłopców w składzie: Wojciech Podsiadło I G, (100 m), Daniel Piechnik IC, (200m), Michał Mitrus I B, (300m) i Michał Kajzer III T, (400m), rezerwowy Paweł Pęksa I B. minimalnie przegrała walkę o brąz i zajęła wysokie czwarte miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum Sportowego (Wiktoria Radzikowska I S, Oliwia Kurowska I S, Natalia Muzyka I S i Emila Mitura I S, rezerwowa Izabela Mieśnik I P.) W finale, z czasem 54,90 sek. zajęły  piąte miejsce w województwie.