Dziewczynki też potrafią kopać piłkę

Zacięta rywalizacja młodych piłkarek (fot. P.Jach)
XV Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" (fot. P. Jach)
Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on TumblrShare on LinkedIn

Drużyna dziewczynek z podstawówki w Ostrowie Lubelskim zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim turnieju piłkarskim.

10 i 13 kwietnia na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie w Zamościu rozegrano piłkarskie mistrzostwa województwa lubelskiego. W finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” drużyna dziewczynek ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta I Starego w Ostrowie Lubelskim kategorii U-8 zajęła trzecie miejsce.

Drużynę tworzyły: Klaudia Matyjaszczyk, Oliwia Kołkiewicz, Dagmara Nierychlewska, Julia Wołnysz, Alicja Wolska, Oliwia Szczepańska oraz Nikola Płowaś. Dziewczynki trafiły do grupy „J”, i rywalizowały z drużynami SP Wierzbica, SP Rachanie, ZS w Świdrach. Zawodniczki z Ostrowa zajęły I miejsce w grupie. Wygrały 2 mecze i 1 zremisowały. Strzeliły 6 bramek tracąc 1. W ćwierćfinałach zagrały z drużyną z SP Łomazy. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. W półfinałach stoczyły walkę z SP Garbów Szlachecki i przegrały pierwszy mecz 4:1. W finale o 3 miejsce wygrały z UKS Józefów 4:1.
Klaudia Matyjaszczyk została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka U-8, a Dagmara Nierychlewska została najlepszą bramkarką U-8.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.
Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.